BLOG

Vyjel jsem na pár dní fotit do Benátek a stálo to za to.Cesta autem v pohodě a v Benátkách minimum turistů a fotografové skoro žádní.Když jsem se vydal ráno po čtvrté hodině na náměstí San Marco byl jsem tam sám.V pět hodin u Rialta také.


V 6 hodin se probrali místní a pár fotografů,turisté se objevili, když jsem dofotil.

V ulicích jsem byl i večer,kdy to trochu zhoustlo, ale pořád pohoda.


I pozdě v noci a brzy ráno, kdy jsem zahlédl jen pár místních jak připravují restaurace na denní provoz.


Když fotíte na nábřeží přes vodu,tak se dá ulovit spousta krásných snímků.V dnešní době jednoznačně jednoznačně nejvhodnější destinace na krátkou dovolenou.Italové jsou stále milí a příjemní a i když vás musí obsluhovat v restauraci s rouškou,berou to s nadhledem.Doporučuji využít krásného podzimu a vyjet do Itálie. Benátky alespoň na pár dní navštivte také. Už je takto liduprázdné asi nikdy neuvidíte.

4 zobrazení0 komentář

15.1.2020 od 16 hod.byla zahájena výstava mých fotografických obrazů

Na vernisáži se sešlo více než 50 zvaných hostů. Děkuji všemZde je pár fotografií z akce. Autorem snímků z vernisáže je Tino Kratochvíl.


Výstava bude instalována ještě 4 týdny

133 zobrazení0 komentář

Podle abecedy druhá země na mém letošním nabitém cestovním programu. Byl jsem zde letos dvakrát. V březnu jen na skok po cestě do Brazílie fotit vodopády Iguazu a v dubnu při návštěvě Patagonie.

Ale popořádku...

V březnu jsem projel pět jihoamerických zemí a předposlední zastávkou byly vodopády Iguazu v Argentině.Tyhle vodopády jsou ...no prostě nádherné a zaslouží si vlastní kapitolu příště.

Teď už k dubnové výpravě do Patagonie.


Při přejezdu Argentinské hranice z chilské strany nás vítal tento pohled.Hlavy nahoru...Plameňáci.

Statisíce těchto nádherných ptáků na jezerech všude po cestě.Nádherné uvítání.

Viděli jsme mimo jiné El Chaltén ,Fitz Roy-laguny de los Tres,Piedras Blancas,Capri, nádherné ledovce a úžasně barevnou přírodu.Trefili jsme nejhezčí fázi Argentinského podzimu s neuvěřitelnými barvami.

Podnikli jsme několik treků do hor a počasí nám skutečně přálo.

Zajeli jsme si vyfotit třetí největší světový ledovec a jeden z mála který přibývá:Perito Moreno v NP Los Glacieres.Když jsem jej fotil ,tak jsem zažil jak se z ohlušujícím řevem odlomil kousek velký asi jako desetipatrový panelák a zahučel do laguny.

Je to nádherné místo a myslel si to asi i místní model,který mi pózoval pár metrů ode mě .No nevyfoť ho ,krasavce-Karančo chocholatý.

Na parádní ptáky jsem měl vůbec štěstí a strávil jsem několik hodin před západem slunce v lese s místními papoušky

No to jsem se teda rozepsal.Tak už jen fofrem, aby jste mi u toho neusnuli.

Trek k dalšímu krásnému ledovci byl lemován těmito výhledy:


Jeden z posledních dnů v nádherné Argentině jsme zahájili nočním pochodem a před svítáním jsem vyfotil úžasný vodopád zalitý svitem měsíce

A úplně poslední ráno kouzelná laguna vysoko v horách

Příště :AUSTRÁLIE

Mějte se parádně90 zobrazení0 komentář
1
2